GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

14.07.201715 Temmuz 2016 gecesi Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel ilkesi olan Demokrasiyi hedef alan, Milletimize ve Devletimize yönelik hain bir darbe girişimi yaşanmış, ancak Yüce Türk Milleti bu hain saldırı karşısında kararlılıkla durarak başarısızlığa uğratmış, yürekli, onurlu ve eşine az rastlanır bir duruş sergilemiştir.

Bu başarısız kalkışmadan dimdik ayakta çıkan Türkiye, tüm dünyaya darbelerin artık bu ülkeye uğrayamayacağını ilan etmiş, birlik ve bütünlük içinde Cumhuriyetin temel kazanımlarından asla taviz vermeyeceğini gösteren bir ülke konumuna gelmiştir.

Bu ülkeye hizmet veren Sanayiciler ise korkmadan, çekinmeden üretmeye devam etme sözü ile bu ülkenin geleceğine kefil olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşanan böylesine bir şok sonrasında en önemli şey özellikle ekonomi çarklarının en az etkilenmesini sağlayarak, en hızlı biçimde normalleşmenin sağlanması, 15 Temmuz öncesi belirlenen üretim planlamasının ve stratejinin aynen devam etmesiydi. Ülkesine güvenen sanayici, bu süreci atlatmayı başarmış, bu güçlü duruşuyla yabancı sermayenin de ürkekliğini üzerinden atmasını sağlamıştır. 

15 Temmuz 2016'da yaşanan hain darbe girişimi göstermiştir ki, dünyada emsali olmayan özelliklere sahip bir milletiz. Hainler şunu çok iyi bilmelidir ki; önümüzdeki süreçte de birlik ve dayanışma içinde, aynı kararlılıkla, ülkemize, istiklal ve istikbalimize sahip çıkacağız.

Darbe girişiminde yaşanan menfur saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.


Top