GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB'DA CEO DİYALOG TOPLANTISI

GOSB'DA CEO DİYALOG TOPLANTISI

07.06.2017“Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” çalışmaları kapsamında GOSB’da, CEO Diyalog Toplantısı gerçekleştirildi.

“Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi”nin bir ayağı olan CEO Diyalog toplantısı, Enervis Enerji Servis A.Ş. - GOSB işbirliği ile 6 Haziran 2017 tarihinde GOSB’da gerçekleştirildi. İşletmelerin üst yönetimlerinin, enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik vereceği desteği en üst seviyeye çıkarmak ve  projenin ilerleyişi ve katılımcı işletmelerde ortaya çıkarılan verimlilik artırıcı projeler hakkında bilgilendirme yapılması amacıyla düzenlenen toplantıya, projeye dahil olan Enka Civata, Pürplast, Aromsa, Tayaş Gıda, Betek Boya, Tekno Kauçuk, Senapa Stampa, Tadım Gıda, Clariant, Linde Gaz firmalarının üst düzey temsilcileri katılım gösterdi.

İşletmelerde, birim üretim maliyetlerinin en önemli kalemlerinden biri olan enerji maliyetlerini düşürmek için yapılan tüm faaliyetlerin, hem işletmelerin ulusal ve uluslararası rekabetçiliğinin artmasına, hem de ülkenin enerjide dışa bağımlılığının azalmasına önemli katkı sunacağının bilincinde olan GOSB, Almanya’nın en büyük enerji firmalarından birisi olan EWE AG’nin Türkiye iştirak firmalarından Enervis Enerji Servis A.Ş ile işbirliği içinde, Energy Efficiency In Turkey Now (EnEffturN) projesini yürütmektedir. EWE AG, Alman Çevre Bakanlığı’ndan almaya hak kazanmış olduğu hibe desteğini, kfW Bankasının koordinasyonu ve Enervis’in uygulama tecrübesiyle Türkiye’nin sanayide enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmaları, Gebze OSB ve Bursa’dan toplam 20 sanayi kuruluşunun katılımıyla gerçekleştirmektedir.

Proje, farklı zamanlarda düzenlenen 3 adet workshop, enerji etütleri, paydaş toplantısı, CEO diyalog toplantısı ve kapanış etkinliğinden oluşmaktadır. Almanya’da yapılan 1. workhop ile başlayan proje, Bursa’da gerçekleştirilen 2. workshop, Gebze’de gerçekleştirilen 3. workshop ve son olarak GOSB’da gerçekleştirilen CEO Diyalog Toplantısı’nın ardından,  ileriki tarihlerde düzenlenecek olan kapanış etkinliği ile tamamlanacak.

Top