GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Hizmetler

GOSB Kule

GOSB, gelişen teknolojiyi iş süreçlerine adapte ederek akıllı bölge olma hedefi çerçevesinde; otomasyon, kontrol ve haberleşme teknolojilerini yöneteceği  teknoloji merkezi olan “GOSB Kule” projesini 2017 yılında tamamlamıştır. 

Toplu alım gücü sayesinde katılımcılarına Türkiye’de verilebilecek en teknolojik hizmeti, en kaliteli ve en uygun fiyata vermeyi hedefleyen GOSB, katılımcıların haberleşme maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayarak, rekabet üstünlüğüne katkı yaratmıştır. GOSB, mevcut know-how ile katılımcılarının ihtiyaçlarını harmanlayarak, Türkiye’de bulunan OSB’ler içindeki ilk veri merkezini kuran OSB olmuştur. 10 yıldır katılımcılarına kendi Fiber Optik şebekesi üzerinden haberleşme hizmetleri sunan GOSB, TIER-3 standartlarına göre tasarım ve kurulumu geçekleştirilmiş olan veri merkezinden hizmet sağlamayı hedeflemiştir. Bu projeyle, bölgede bulunan 162 işletme yeni sistem odası ve donanım yatırımı yapmadan ihtiyacı olan FKM, disaster recovery ve veri yedekleme gibi tüm hizmetleri veri merkezi üzerinden sağlayabilecektir. “GOSB Kule” içinde, veri merkezi hizmetleri dışında Haberleşme, SCADA, OSOS, MOBESE, PTS yapılarının 7/24 izlendiği bir Network Operasyon Merkezi ve Siber Güvenlik Operasyon Merkezi oluşturulacaktır.
Bu sayede, katılımcılara haberleşme hizmetleriyle birlikte veri merkezi ve güvenlik hizmetleri de sunularak, merkezi ve bütünleşik bir yapı üzerinden ekonomik, butik ve katma değerli hizmetlere yenilerinin eklenmesi hedeflenmiştir.
GOSB Kule, 103 m² veri merkezi, 151 m² kontrol merkezi, 205 m² teknik destek alanı, 72 m² ofis alanları olmak üzere toplam 531 m² alandan oluşmaktadır

Sorumlu Kişi
Engin Işık / Bilgi Teknolojileri Müdürü / Tel : +90 (262) 648 48 10
Mesaj göndermek için tıklayınız.
Top