GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

GOSB Kurumsal

Sosyal Sorumluluk

Ağaçlandırma Çalışmaları

Ağaçlandırma Çalışmaları

GOSB, çevreye kuruluşundan bugüne her zaman değer vermiştir. 1991 yılında başlatılan ağaçlandırma çalışmaları sonucunda, bölgeye 25.000 fidan dikilmiş, bu rakam katılımcılarımızın parsellerine diktiği fidanlarla beraber 30.000’i geçmiştir. GOSB, bölgede yapılan ağaçlandırma çalışmalarıyla yetinmemiş, gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek için, 2001 yılında, 11 hektar üzerinde "GOSB Orman" oluşturulmuştur. "GOSB Orman"a 8.350 ibreli fidan dikilmiş olup, buna her yıl yeni fidanlar eklenmekte ve eskilerinin bakımı yapılmaktadır. Ayrıca, 2001 yılında 11 hektar üzerinde oluşturduğu "GOSB Orman"a, 2009 Mart ayında GOSB Kuzey girişinde bulunan yaklaşık 2,5 hektarlık alanı dahil etmiştir.

Ağaçlandırma Çalışmaları Ağaçlandırma Çalışmalarımız
Çocuk Tiyatroları

Çocuk Tiyatroları

Tiyatroyu hayatın yansıması olarak gören GOSB, Gebze ve civarındaki ilkokul öğrencilerine yönelik çocuk tiyatrolarını GOSB’da sahnelemeye başlamıştır. Bu etkinlikte bugüne kadar Gebze ve civarındaki okullardan, 10.000’in üstünde öğrenci tiyatro izleme olanağı bulmuştur.

Çocuk Tiyatroları Çocuk Tiyatroları Faaliyetlerimiz
Sergiler

Sergiler

GOSB, geçmiş ve günümüz sanatını geleceğe taşımak istemekte, sanayi ile sanatın iç içe olması gerektiğine inanmaktadır. Bu amaçla, ilk olarak bünyesinde çağdaş resim sanatçılarının eserlerinden “GOSB Sanat Koleksiyonu” oluşturmuştur. Koleksiyonda şu an için 21 eser yer almakta, GOSB salonlarında resim, heykel, fotoğraf, tezhip sergileri düzenlenmektedir.

Sergiler Sergi Faaliyetlerimiz
Tiyatrolar

Tiyatrolar

Sanata verdiği desteği her zaman artırarak sürdüren GOSB, ürettiği kültür politikası sonucunda salonlarını, her tiyatro sezonunda, tiyatro gruplarına açmaktadır. Tiyatro oyunlarına GOSB katılımcılarının gösterdiği ilgi, bundan sonra yapılacak etkinlikler için yol gösterici olmaktadır. Bugüne kadar GOSB'da 30'a yakın oyun sahnelenmiştir.

Tiyatrolar Tiyatro Faaliyetlerimiz
Top