GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK İLE SIRBİSTAN MALİYE BAKANI SİNİSA MALİ GOSB’DA BİR ARAYA GELDİ

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK İLE SIRBİSTAN MALİYE BAKANI SİNİSA MALİ GOSB’DA BİR ARAYA GELDİ

02.10.2020Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Sırbistan Maliye Bakanı Sinisa Mali ve beraberindeki heyet 2 Ekim 2020 tarihinde GOSB’da bir araya geldi. 

GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sabri Demir’in de katıldığı toplantıya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın da katılım gösterdiler.

İki ülke arasındaki dostluk, ortaklık ve çok yönlü iş birliğinin üst seviyeye yükseldiği görüşmelerde Yıldırım, uzun süredir üzerinde yoğunlaşılan Türkiye’deki OSB modelinin GOSB’un işbirliğinde Sırbistan’da uygulanmasına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı. 

Varank ve Yıldırım’ın ayrıca yaptığı ikili görüşmelerde ise, birçok konu başlığının yanı sıra, ana gündem maddesi Covid-19 pandemisi ve pandeminin ekonomi ve özellikle sanayi üzerindeki etkileri ve yansımaları da değerlendirildi.

Görüşmeler sonunda, Yıldırım tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a günün anısına GOSB anı hediyesi takdim edildi. 


Top