GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB YÖNETİM KURULU, YABANCI SERMAYELİ FİRMALARLA BİR ARAYA GELDİ

GOSB YÖNETİM KURULU, YABANCI SERMAYELİ FİRMALARLA BİR ARAYA GELDİ

08.02.2017GOSB Yönetim Kurulu, GOSB’da faaliyet gösteren yabancı sermayeli/yabancı ortaklı firmaların yöneticileri ile bir araya geldi.  Toplantıya, GOSB’da faaliyet gösteren Almanya, Amerika, Avusturya, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İsrail, İtalya, Japonya, Kore, Lüksemburg menşeli, Türkiye ekonomisine yön veren 43 firmanın temsilcisi katılım sağladı.

GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri Bahri Büyükakçalı, Mehmet Celal Savaş ile Bölge Müdürü Z. Nil Sönmez’in ev sahipliği yaptığı toplantıda, ülkemizde yaşanan olaylar, ekonomik gelişmeler ile yabancı sermayeli kuruluşların yaşadıkları sıkıntılar masaya yatırıldı. Yaşanılan zorlukların, ortak bir söylemle ve ortak hareketle tek bir noktadan gerekli mercilere taşınarak, çözüm önerilerinin üretilebileceği hususunda fikir birliğine varıldı. 

Katılımda bulunan tüm firma yetkililerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Yıldırım, toplantının bir sonraki ayağının GOSB’da gerçekleştirileceği, toplantının, Kocaeli’ndeki tüm OSB’lerin yabancı sermayeli kuruluşları ile ilgili bakanlar ve üst düzey bürokratların katılımıyla yapılacağı bilgisini verdi.


Top