GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Tesisler

Yönetim Binası

Bölge katılımcılarına daha iyi hizmet sunmak, sağladığı servislerin çeşidini, kalitesini artırmak ve bölge için sosyal, eğitim, kültür, bilgi işletim merkezi olmak amacıyla, 1996 yılında proje çalışmalarına başlanmış olan GOSB Yönetim Merkezi, 1999 yılında tamamlanmıştır.

Türkiye mimarlık literatürüne giren GOSB Yönetim Merkezi ve Sosyal Tesisleri'nin tasarımı, Mimar Sayın Doğan Tekeli ve Merhum Mimar Sayın Sami Sisa tarafından yapılmıştır.

Bina idari ve sosyal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Sosyal mekanların bulunduğu bölümde, Konferans Salonu, Çok Amaçlı Salon, Restoran ve genel hizmet alanları yer almaktadır.

GOSB Yönetim Merkezi bir prestij binası olarak düşünülmüş ve tasarımı ile birlikte dekorasyonunda dünyaca ünlü tasarımcıların dizaynları ile yine ünlü dekorasyon firmalarının mobilyaları kullanılmıştır. Bunlar arasında; Herman Miller, Fasem, Frank Gehry, Van Der Roche Barcelona, Castelli Penelope, Mattio Grassi, Quinet Calay, Cabas, Comforto, Flexform, Green, Rissa, Molteni&C, Arper firmalarının tasarımlarını sayabiliriz.

Binanın dışında doku-gölge ve ışık etkileri, silindirik giriş, kolonat sistemi, düz yan cephelerde kullanılan güneş kırıcılar, brüt beton, Alucobond Panel kaplama kullanılarak, hem fonksiyonel, hem de sade ve yalın bir tasarım uygulaması yapılmıştır.

Top