GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Tesisler

GOSB Kule

GOSB, gelişen teknolojiyi iş süreçlerine adapte ederek akıllı bölge olma hedefi çerçevesinde; bilgi, iletişim ve operasyonel teknolojilerini yöneteceği  teknoloji merkezi olan “GOSB Kule” projesini 2017 yılında tamamlamıştır. 

Toplu alım gücü sayesinde katılımcılarına Türkiye’de verilebilecek en teknolojik hizmeti, en kaliteli ve en uygun fiyata vermeyi hedefleyen GOSB, katılımcıların haberleşme maliyetlerinde önemli tasarruflar sağlayarak, rekabet üstünlüğüne katkı yaratmıştır. GOSB, mevcut know-how ile katılımcılarının ihtiyaçlarını harmanlayarak, Türkiye’de bulunan OSB’ler içindeki ilk veri merkezini kuran OSB olmuştur. 10 yıldır katılımcılarına kendi Fiber Optik şebekesi üzerinden haberleşme hizmetleri sunan GOSB, TIER-3 standartlarına göre tasarım ve kurulumu geçekleştirilmiş olan veri merkezinden hizmet sağlamayı hedeflemiştir. Bu projeyle katılımcılar, konsolidasyon ile maliyeti paylaştırılmış veri merkezinden replikasyon, arşivleme, yedekleme, iş sürekliliği ve felaket yönetimi hizmetlerinden faydalanabileceklerdir. “GOSB Kule” içinde, veri merkezi hizmetleri dışında Haberleşme, SCADA, OSOS, MOBESE, PTS yapılarının 7/24 izlendiği bir Network Operasyon Merkezi ve Siber Güvenlik Operasyon Merkezi oluşturulacaktır. 
Bu sayede, katılımcılara haberleşme hizmetleriyle birlikte veri merkezi ve güvenlik hizmetleri de sunularak, merkezi ve bütünleşik bir yapı üzerinden ekonomik, butik ve katma değerli hizmetlere yenilerinin eklenmesi hedeflenmiştir.
GOSB Kule, 103 m² veri merkezi, 151 m² kontrol merkezi, 205 m² teknik destek alanı, 72 m² ofis alanları olmak üzere toplam 531 m² alandan oluşmaktadır.

GOSB Kule'nin Mimarisi, Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. tarafından tasarlanmış, kontrollüğü yine aynı firma tarafından yürütülmüştür.

Sorumlu Kişi:  Engin Işık Teknoloji Müdürü / Tel : +90 (262) 648 48 10
Mesaj göndermek için tıklayınız.
Top