GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

7. TGB KOORDİNASYON TOPLANTISININ İLK GÜNKÜ PROGRAMI GOSB’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7. TGB KOORDİNASYON TOPLANTISININ İLK GÜNKÜ PROGRAMI GOSB’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

08.10.2019Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) arasında işbirliğinin geliştirilmesi, TGB’lerin birbirleriyle olan iletişiminin, bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi, olgun, gelişmekte olan ve yeni kurulan TGB'ler arasında sinerji oluşturulması için Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen  koordinasyon toplantılarının yedincisİne GOSB Teknopark ev sahipliği yaptı.

3-4-5 Ekim 2019 tarihlerini kapsayan 7. TGB Koordinasyon toplantısının ilk günkü programı GOSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Türkiyedeki tüm TGB yöneticilerinin katılım gösterdiği toplantıda, Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Ekşi ile Bakanlık temsilcileri de yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa, GOSB Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Sait Turfanda ile GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ın açılış konuşmaları ile devam edildi. Açılış konuşmalarının ardından Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Ekşi tarafından, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ile toplantıya sponsor olarak destek sunan firmalara plaket takdim edildi.

GOSB Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Tolga Bildirici’nin GOSB Teknopark Sunumu ile GOSB ve GOSB Teknopark ortaklarından TEFEN grubunu tanıtan filmlerin ardından sunumlara geçildi.

Ticaret Bakanlığı-Şirketler Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı Ahmet Can Balak, “Şirketler Hukuku ve Ticaret Sicili Uygulamaları”, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı-Sıfır Atık ve Atık İşleme Dairesi Başkanlığı Çevre ve Şehircilik Uzmanı Şule Bektaş “Sıfır Atık”, Sosyal Güvenlik Kurumu-Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Hanife Argüç  “İstihdam Teşvikleri”, Kişisel Verileri Koruma Kurumu-Hukuk İşleri Dairesi Başkanlığı Daire Başkan Yardımcısı Tuğba Yiğit “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” konularında sunumlarını aktardılar.

Sunumlar sonrasında katılımcılar, GOSB’da faaliyet gösteren Gülçiçek Kimya ve Uçan Yağlar San. ve Tic. A.Ş. ve Arçelik-LG Klima San. ve Tic. A.Ş. ile GOSB Kule ve GOSB Teknopark’ı ziyaret ettiler.


Top