GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

BASINDA ÇIKAN HABERLER

BASINDA ÇIKAN HABERLER

24.11.2015Gebze Organize Sanayi Bölgesi katılımcılarından IFF Aroma’nın birkaç gündür yerel ve ulusal basında çıkan haberleri doğrultusunda, bazı katılımcılarımızdan konuyla ilgili bilgi paylaşımı talebinde bulunulmuş, bu doğrultuda konuyu açıklama gereği hasıl olmuştur.

11.11.2015 tarihinde basına yansıyan olayda, firmanın yangın söndürme sisteminde patlak oluşması ve hattaki yangın söndürücü köpüğün hattan dışarı akması sonucunda oluşan atıksu karakterli olmayan köpüklü sular, GOSB yağmur suyu şebekesinden vidanjör ile çekilerek bertarafa gönderilmiş, gerek IFF Aroma firması tarafından, gerekse GOSB Bölge Müdürlüğü tarafından gerekli önlemler en kısa sürede alınmıştır.

Ayrıca 19.11.2015 tarihinde IFF Aroma’nın parseli içinde bulunan ön arıtma tesisinde anlık bir arıza meydana gelmesi neticesinde, arıtılmamış suların taşması söz konusu olmuştur. Bu olayda da IFF Aroma ve GOSB Bölge Müdürlüğü yetkililerinin hızlı müdahalesiyle, taşan atıksu, GOSB kanallarına bile ulaşmadan vidanjör ile çekilmiş ve bertarafa gönderilmiştir. Tesiste meydana gelen arıza, kısa sürede giderilerek arıtma tesisi yeniden devreye alınmıştır.

Her iki olayda da Kocaeli Valiliği İl Çevre Müdürlüğü gerekli incelemelerde bulunmuş, çalışmalarını yapmıştır.

Yukarıda detaylı olarak açıklandığı üzere, her iki talihsiz olayda da bugüne kadar çevreye azami özeni göstermiş olan IFF firması ve GOSB Bölge Müdürlüğü olarak her iki olay anında da koruyucu önlemler en üst düzeye çıkarılmış, hızlı müdahaleler gerçekleştirilmiş, öncelikli değerlerimizden olan “çevrenin temiz tutulması” hususunda azami gayret gösterilmiş, olaylar sonucunda bölge içinde yada dışında herhangi bir kirliliğe sebebiyet verilmemesi sağlanmıştır.

Bilgilerinize saygıyla sunarız.

GOSB Bölge Müdürlüğü

Top