GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB-ABD SEKTÖREL TİCARİ HEYETİ ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI

GOSB-ABD SEKTÖREL TİCARİ HEYETİ ZİYARETLERİNİ TAMAMLADI

03.08.2017GOSB, Yurtdışı Yatırımları projesi kapsamında, GOSB Katılımcıları için yurtdışında yeni yatırım ve iş birliği fırsatları yaratmak amacıyla çeşitli  faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, otomotiv sektörünün ABD’ye ihracatını artırmak amacıyla, Gebze Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) “GOSB Otomotiv Teknolojileri – ABD Sektörel Ticari Heyeti” adı altında bir ziyaret düzenlendi. 22-29 Temmuz 2017 tarihlerini kapsayan programa, otomotiv sektörü için ürün ve hizmet üreten firmalar katılım sağladı.

Program kapsamında, San Francisco bölgesinde Starcamp, Autodesk, Google Waymo, Autotech Ventures, Plug&Play, Alta Motors ve Motiv Power Systems ziyaretleri gerçekleştirildi. BMW Ventures, Schneider Electric yetkilileri ve Hayward Ticaret Odası Başkanı ile görüşmeler yapıldı.

Chicago bölgesinde ise, Amerika pazarı iş geliştirme toplantıları kapsamında, Entmar Endüstri Kurucusu Murat Coskun, Büyük Peoria Ekonomik Geliştirme Konseyi- İş Dünyası Cazibe Merkezi Yöneticisi Kim Uhlig ve Intersect Illinois Yönetim Kurulu Başkanı Mark Peterson ile görüşüldü. Program, Automechanika fuarı ziyareti ile sonlandırıldı.

Top