GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB ACİL EYLEM PLANI KAPSAMINDA TATBİKATLARINA DEVAM EDİYOR

GOSB ACİL EYLEM PLANI KAPSAMINDA TATBİKATLARINA DEVAM EDİYOR

14.07.2022Bölgeyi etkileyebilecek bir afet veya acil durumda, mevcut kaynakların etkin şekilde kullanılarak, afet/acil durum sırası ve sonrasındaki aksiyonların doğru yönlendirme ve etkili müdahale ile hızlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlamak amacıyla GOSB Afet ve Acil Durum Yönetim Planı kapsamında her yıl tatbikatlar yapılmaktadır.

Bu kapsamda GOSB İtfaiye Eğitim alanında 29.06.2022 tarihinde, tüm GOSB acil durum ekipleri ile GEPOSB İtfaiye ekipleri ve 112 ASHİ Gebze 6 istasyonu personellerinin de katılımı ile geniş kapsamlı 2022 1. Seviye acil durum tatbikatı yapılmıştır. Yapılan tatbikatın kapsamında; doğalgaz istasyon yangını, kapalı alan yangını, kaza/kurtarma, kimyasal dökülme, gaz kaçağı ve ilk yardım konuları ele alınmıştır.

Başarılı ile gerçekleştirilen tatbikat sonrasında tüm katılımcılar ile birlikte fikir alışverişi ve değerlendirme toplantısı yapılmış, gerek bölgede gerekse çevrede oluşabilecek her türlü olay sonrası alınması gereken önlemler değerlendirilmiştir.

GOSB Acil Eylem Planı kapsamında yapılan, tatbikata katılan GOSB İtfaiye, Çevre, Elektrik, Doğalgaz, Güvenlik, Lojistik, Yapı kontrol ekipleri, GEPOSB İtfaiye ekipleri, Gebze 6 ASHİ 112 Ekiplerine katılımlarından ve tatbikatta göstermiş oldukları özverili çalışma,  dayanışma ve yardımlarından ötürü teşekkür ederiz.


Top