GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB, HORIZON 2020’de

GOSB, HORIZON 2020’de

06.02.2020GOSB, Avrupa Birliği Çerçeve Programları kapsamında bilim, teknoloji, politika ve uygulamalarının uyumlaştırılması amacıyla oluşturulan ve dünyanın en yüksek bütçeli sivil araştırma programı olma özelliğini taşıyan Horizon 2020 programında yerini aldı.

Avrupa Komisyonu tarafından yayımlanan, Entegre Yol Haritası Stratejik Enerji Teknoloji Planı (SET Planı) çerçevesinde, Avrupa Teknoloji ve Yenilik Platformları Enerji Dönüşümü için enerji sektöründen çok sayıda paydaş ve uzmanı bir araya getirecek olan Akıllı Ağlar Platformu (ETIP SNET) oluşturulmuştu.

Bu platform çerçevesinde oluşturulan “Reliable, Economic and Efficient Smart Grid System” ve “Digitisation of the Electricity System and Customer Participation” başlıklı çalışma gruplarına, ülkemizden sadece bir üye kabul edildi.  Farklı ülkelerden, alanında uzman 100’e yakın üyenin bulunduğu bu platforma, ülkemizi ve GOSB’u temsilen katılacak olan, GOSB Elektrik ve Scada Uzmanı Y. Emre Zengin aynı zamanda çalışma grubunun çekirdek ekibinde de yer alma hakkı kazandı. 

GOSB yönetimi ve tüm GOSB çalışanlarının desteği ile bu platformda katkılar sunma gayreti içinde olacağını ifade eden Y. Emre Zengin’i, girişimciliği ve GOSB’un adını uluslararası platformlarda duyuracağı için tebrik ediyor, GOSB’u ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. 


Top