GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNE BİR ARAÇ DAHA EKLENDİ

GOSB İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNE BİR ARAÇ DAHA EKLENDİ

31.03.2019Mevcut imkanlarını genişleterek katılımcılarına daha kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen GOSB, İtfaiye Müdürlüğü bünyesine, bir araç daha ekledi. Toplamda 4 adet olan araç sayısı, 5’e çıkarıldı. 

Mevcut itfaiye araçları yüksekten kurtarma ve tahliye işlemlerinde zemin seviyesine inmezken, yeni alınan itfaiye aracı  -10 derece açı ile zemine kadar inebilmektedir. Bu sayede yaralı kişilerin, zemin seviyesine kadar inmesi sağlanmakta ve müdahale zamanı kısalmaktadır. Aracın bu özelliği, görevli  İtfaiye personeline güvenlik ve zamanı daha verimli kullanma avantajı sağlamaktadır. 

Mevcut itfaiye araçlarında yangın pompası en fazla 40 bar basınca kadar çıkabilirken, yeni itfaiye aracında basınç, 60 bara kadar çıkabilmektedir. Bu özelliği ile yangın yerinde görevli itfaiye personeline yangına daha etkin müdahale etme imkanı sunmaktadır. İtfaiye aracı üzerinde bulunan 4500 litre su ve 500 litre köpük ile yangın mahallinde su ve köpük ihtiyacı da maksimum düzeyde karşılanabilmektedir.

1994 yılında faaliyete başlayan GOSB İtfaiye Müdürlüğü, bugün 23 personeli ile 7/24 hizmet vermekte ve yangınlara 2-7 dakika arasında müdahale edebilmektedir. 


Top