GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB İTFAİYE PERSONELİ, AFET VE ACİL DURUMLA İLGİLİ BİLGİLERİNİ GÜNCELLEDİ

GOSB İTFAİYE PERSONELİ, AFET VE ACİL DURUMLA İLGİLİ BİLGİLERİNİ GÜNCELLEDİ

12.11.2021GOSB İtfaiyesi, GOSB Afet ve Acil Durum Yönetim Planı kapsamında, bölgeyi etkileyebilecek bir afet veya acil duruma etkin ve yeterli bir şekilde müdahale edebilmek amacı ile bilgilerini yeni eğitimler almak suretiyle güncel tutmaktadır. GOSB İtfaiyesi bu amaç doğrultusunda, 10 personeli ile 1-5 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arama Kurtarma Eğitimi”ne katıldı.

Eğitimde; arama kurtarma ekiplerinin kurulma prensipleri, enkaz alanında yapılması gereken bina işaretlemeleri, yapı özellikleri hakkında bilgiler, personel görev şeması, kurtarma araçlarının üzerinde yer alan cihazlar ile ilgili bilgiler aktarılmış, bu cihazların kullanılması, akustik dinleme cihazlarının kullanılması, kurtarma sırasında kullanılacak olan ipler ve düğüm atma şekilleri ve yaralıların sedyeye bağlanması ile beton kütlelerin altında kalan kazazedelerin kurtarılması teknikleri, uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Ayrıca sel ve su baskınlarında yaşanan sorunlar ve alınması gereken önlem ve tedbirler de eğitimin başlıkları arasında yer aldı.

Eğitim sonunda GOSB İtfaiye personeli katılım belgesi almaya hak kazandı.

Top