GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB KATILIMCILARI GOSB-TADIM JALE YÜCEL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDE BİRARAYA GELDİ

GOSB KATILIMCILARI GOSB-TADIM JALE YÜCEL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ'NDE BİRARAYA GELDİ

27.04.2018Her ay bir GOSB katılımcısının tesisinde gerçekleştirilen Sanayici Sohbetleri toplantılarının 2018 yılı dördüncü toplantısında, GOSB Katılımcıları bu kez GOSB-TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir araya geldi.

26 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıya, GOSB-TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İlker Yaşar ev sahipliği yaptı.

Toplantıya, Okul Müdürü İlker Yaşar’ın okulun tanıtımını yaptığı sunumla başlandı. Okulun tanıtım filminin ardından, Elektrik -Elektronik Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri ve Gıda Teknolojileri bölüm sorumluları tarafından bölümlerin faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi aktarıldı. 

Sunumların ardından toplantıya katılım gösteren GOSB Katılımcıları söz aldı. Sanayicilerin İhtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş işgücü ve ara elemanı bulamamasının ülkenin en büyük sorunlarından biri olduğu belirtilerek, bu sorunun çözümüne yönelik atılması gereken adımlardan bahsedildi.  Öğrencilerin stajları konusunda da görüş belirtilen toplantı, atölyelerin ziyareti ve toplu fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı. 

GOSB-TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hakkında

GOSB'un güney kısmında, TEM yan yola bakan cephede yer alan okul, 2009 - 2010 eğitim-öğretim yılında eğitime başlamış, 2012 yılında ilk mezunlarını vermiştir. 21 derslikten oluşan okulda, Elektrik -Elektronik Teknolojileri, Bilişim Teknolojileri ve Gıda Teknolojileri olmak üzere 3 bölüm yer almaktadır. GOSB-TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından devlet okulu statüsünde işletilmektedir. 

Top