GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GOSB'DA, VERİMLİLİK DESTEK PROGRAMI GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI...

GOSB'DA, VERİMLİLİK DESTEK PROGRAMI GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI...

08.02.2019GOSB’un pilot bölge olarak seçildiği, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Verimlilik Destek Programı Geliştirilmesi Projesi”nin tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, 5 Şubat Salı günü, GOSB Konferans Salonu’nda yapıldı.

GOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ümit Şişmanoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan toplantı, Yalın Enstitü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın İpbüken, Kocaeli Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın ve Kocaeli Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Barış Turabi’nin açılış konuşmaları ile devam etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Verimlilik Uygulamaları Dairesi Başkanı Dr. Mustafa Kemal Akgül’ün “Sanayide Yetkinlik ve Dijital Dönüşüm Projeleri” hakkında yaptığı sunumunun ardından, Yalın Enstitü Derneği Kurucu Üyesi ve Genel Sekreteri Ülkü Kulaç tarafından proje tanıtımı ve Yalın Üretim Kazanımları sunumu gerçekleştirildi.

Sunum sonrasında yapılan soru – cevap bölümünün ardından, firma temsilcilerinin proje yetkilileri ile gerçekleştirdikleri ikili görüşmelerle toplantı sona erdi.

Proje Hakkında

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından “Verimlilik Destek Programı Geliştirilmesi Projesi” başlatılmıştır. Proje kapsamında pilot uygulama bölgesi olarak GOSB seçilmiştir. Yalın Enstitü Derneği İktisadi İşletmesi (YED) GOSB’daki belirli sayıda firmada yalın düşünce ve yalın üretim teknikleri konularında teşhis, eğitim, danışmanlık ve uygulama hizmetleri verecektir.  

Projenin tüm finansmanı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı VGM tarafından karşılanacaktır.

Proje, GOSB içinden belirlenecek toplam 12 firmada, Şubat-Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Paylaşım ve bilgilendirmeler, OSB kapsamındaki tüm firmalara açık olacak ve GOSB Bölge Müdürlüğü katkıları ile yürütülecektir. 

Yalın Üretim, israfı yok ederek her tür kaynak kullanımında verimi artıran, kaliteli, uygun maliyetli ürün ve hizmetlerin müşterinin istediği zamanda sunulmasını sağlayan, tüm çalışanları bu hedefe katkıda bulunmaya yönelten bir yönetim anlayışıdır. 


Top