GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

GTÜ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ’NDE, GELECEĞİN POTANSİYEL GİRİŞİMCİLERİ SANAYİCİLERLE BULUŞTU

GTÜ GİRİŞİMCİLİK ZİRVESİ’NDE, GELECEĞİN POTANSİYEL GİRİŞİMCİLERİ SANAYİCİLERLE BULUŞTU

08.05.2017GTÜ tarafından düzenlenen 3. Girişimcilik Zirvesinde geleceğin potansiyel girişimcileri, sanayici ve iş adamları ile buluştu. “Girişimci Fikirler Dijital Çözümler” sloganıyla iki gün süren organizasyonda, zirvedeki isimler genç girişimcilere, yön gösteren paylaşımlarda bulundu.

Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) 3. Girişimcilik Zirvesi, 3-4 Mayıs tarihlerinde Kocaeli Çayırova'da gerçekleştirildi. Girişimciliğin küresel gelişimine yön veren fikir liderlerini, bölge sanayicileri ve öğrenciler ile bir araya getirerek, girişimciliği desteklemek, başarı hikayelerini yaymak, küresel girişimcilik vizyonunun gelişmesini sağlamak ve ideal iş ortamını oluşturmak için işbirliklerine zemin hazırlamak amacı ile yapılan zirveye, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Vali Yardımcısı ve Gebze Kaymakam V. Hasan Gözen, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, Çayırova Kaymakamı Mustafa Hotman, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, GTÜ İşletme Fakültesi Dekanı ve Zirve Komite Başkanı Prof. Dr. Ebru Tümer Kabadayı, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) başkanları, sanayiciler, iş adamaları, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ise şehir dışındaki başka bir programı nedeniyle zirveye ikinci gün katılabildi. 

İlk gün, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından GTÜ tanıtım videosunun gösterimi ile başlayan zirvede açılış konuşmasını GTÜ İşletme Fakültesi Dekanı ve Zirve Komite Başkanı Prof. Dr. Ebru Tümer Kabadayı yaparak zirvenin amacını aktardı. Protokol konuşmalarında ise Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker söz aldılar. 

Zirvenin ikinci günü ise Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım’ın açılış konuşması ile başladı. Yıldırım konuşmasında genç girişimcilere, “Hep hayalleriniz olsun, hayalleri olmayan insanların hedefleri olmaz, hayatınıza bir şeyler katabilecek arkadaşlar edinin, her biriniz ülkemizin önemli ve vazgeçilmez birer bireyisiniz. Bunu unutmayın ve bu duygularla hareket edin” tavsiyelerinde bulunarak, genç girişimcileri teoriyi pratiğe dökmeleri için GOSB'a davet etti.

Türkiye'nin önemli sanayicilerini, sektörlerinde fark oluşturan girişimcilerini ve geleceğin potansiyel girişimci öğrencilerini bir araya getiren, iki gün boyunca süren GTÜ 3. Girişimcilik Zirvesi, konuşmacılara verilen plaket taktimi ile sonuçlandı.


Top