GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

HALDUN DORMEN'İN BAŞROLÜNDE OLDUĞU "KİBARLIK BUDALASI", 18 ARALIK ÇARŞAMBA GÜNÜ GOSB''DA...

HALDUN DORMEN'İN BAŞROLÜNDE OLDUĞU "KİBARLIK BUDALASI", 18 ARALIK ÇARŞAMBA GÜNÜ GOSB''DA...

25.11.2019Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı, Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 9. yılında 18 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 18.30’da  GOSB’da sahnelenecek. 

Türk Tiyatrosu’nun büyük ustası Haldun Dormen'in, yıllar sonra yeniden sahnelere döndüğü Kibarlık Budalası‘nın uyarlamasını İpek Kadılar yaptı. Hakan Altıner’in sahneye koyduğu oyunun koreografisi Mikel N. Vidhi, kostüm tasarımı Türkan Kafadar, dekor tasarımı Gizem Gürsel – Sedef Kermen, ışık tasarımı Cengiz Özdemir‘e ait. Oyunda Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Caner Tör, Reyhan Aydınsel ve Burcu Akyürek rol alıyor.

Oyun hakkında

17. yüzyıl Fransa'sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek. Oysa kızı bir başka gence âşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.

Bilet Ücreti: 50-TL.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için: 

Meral Ünver 2626484840 / meral@gosb.com.tr 


Top