GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ OLARAK SÜRDÜRÜLÜYOR

KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ OLARAK SÜRDÜRÜLÜYOR

12.01.2015Kış şartlarının yoğun olarak yaşandığı bölgede, olumsuz hava şartlarından kaynaklanan sorunları çözmek için bugün de 4 adet kar küreme aracı, 10 adet kepçe aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdü.

Bugün saat 10:30'da yağan yağmur sonrasında başlayan ani kar yağışı 17:30'a kadar etkisini yoğun bir şekilde sürdürdü. Toplam 7 saat süresince etkili olan kar yağışından bölgenin olumsuz yönde etkilenmemesi için, GOSB Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan gayretli çalışmalar sonucunda ana arterler sürekli açık tutuldu. Ancak, saat 15.00-16.00 saatleri arasında kar yağışının etkisini arttırması ve yüksek tonajlı araçların yollarda tıkanmalara sebep olmasıyla, karla mücadele araçları etkin çalışma yapamayarak görev noktalarına vaktinde ulaşamadı. Yolda kalan araçlar - uygun lastik kullanmayan yaklaşık 24 TIR, kar küreme araçları ve kepçe yardımıyla kurtarıldı.

GOSB sınırları içerisinde 15:30 civarında servis çıkışları nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğu, 16:30 itibariyle normal akışına döndü. Bundan sonraki süreçte, GOSB çevre yollarında yaşanan yoğunluğun giderilebilmesi için karla mücadele araçları TEM yan yolu, Balçık Köy yolu ve Şile yolu üzerinde çalışma başlattı. Trafik sıkışıklığının ortadan kaldırılması için belediye hizmetlerine sunulan destek sınırlı olarak verilebildi. Saat 18:00 civarında, güney çıkış istikametinde Mutlukent kavşağı sinyalizasyon sisteminin çalışmaması ve yoğun su birikmesi sonucunda oluşan sıkışıklık, Trafik memurlarının ilgili noktaya gelmesi ile aşılabildi.

Bölgenin gece şartlarına hazırlanabilmesi için araçlar bölgeye çekildi.

Ayrıca GOSB katılımcılarından gelen talepler de, GOSB kriz merkezi tarafından karşılandı ve ilgili noktalara araç gönderildi. Bugün yaklaşık 70, geçen hafta ise 280 civarında talebe, araç yönlendirilerek destek verildi.

Bölgede tuzlama ve kar küreme çalışmaları devam etmektedir.

Top