GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

KAZAKİSTAN AKTOBE BÖLGESİ VALİ YARDIMCISI VE BERABERİNDEKİ HEYET, GOSB’U ZİYARET ETTİ.

KAZAKİSTAN AKTOBE BÖLGESİ VALİ YARDIMCISI VE BERABERİNDEKİ HEYET, GOSB’U ZİYARET ETTİ.

16.09.2021Kazakistan Aktobe Bölgesi Vali Yardımcısı Yermek Kenzhehanuly ve beraberindeki heyet, GOSB’u ziyaret etti.

13-15 Eylül 2021 tarihlerini kapsayan programın ilk gününde GOSB Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden heyete, GOSB Bölge Müdürü Z. Nil Sönmez tarafından,  GOSB’da verilen hizmetler hakkında detaylı bilgi aktarıldı. GOSB Bölge Müdür Yardımcısı Hülya Kaynak ile GOSB Hukuk Danışmanı Av. Abdülkadir Güzeloğlu’nun da yer aldığı toplantıda, bir süredir üzerinde çalışılan Kazakistan’da oluşturulması planlanan OSB modeli ile ilgili son durum değerlendirilmesi de yapıldı.

Programın ikinci gününde, GOSB’da faaliyet gösteren Özmer Pastacılık ve İç. Ür. San. Paz. Tur. ve Dış Tic. A.Ş., Tayaş Gıda San. ve Tic. A.Ş., Koçel Çelik Eşya San. ve Tic. A.Ş., Pulver Kimya San. ve Tic. A.Ş., Telsan Tel. Mam. ve Galv. San. A.Ş., KYM Kablo San.ve Tic. A.Ş., Akay Plastik San. ve Tic A.Ş. firmalarının yetkilileri ile yatırım ve işbirliği fırsatlarına yönelik ikili görüşmeler yapıldı, eş zamanlı olarak Rafex Raf Sistemleri İmalat San. ve Tic. A.Ş. ile Koçel Çelik Eşya San. ve Tic. A.Ş. firmaları ziyaret edildi. 

Programın son gününde ise Tayaş Gıda San. ve Tic. A.Ş. firmasına ziyaret gerçekleştirildi. Firma ziyareti sonrasında GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ile görüşüldü.


Top