GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

NURGÜL AKŞİT, “IDC WOMEN IN TECHNOLOGY 2020”DE PANELİSTLER ARASINDA YER ALDI

NURGÜL AKŞİT, “IDC WOMEN IN TECHNOLOGY 2020”DE PANELİSTLER ARASINDA YER ALDI

09.03.2020IDC Türkiye tarafından düzenlenen “IDC Women in Technology 2020” zirvesinde, GOSB İletişim Teknolojileri Uzmanı Nurgül Akşit de panelistler arasında yer aldı. 

Ülkemizin, gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında kadınların teknoloji sektöründe teknik görevlerdeki oranı, üst düzey yöneticilik pozisyonlarında yer alabilmeleri için nasıl bir karakter veya duruş sergilemeleri gerektiği ve teknoloji pazarında yer almanın bir kadın için ne tür avantaj ve dezavantajları olduğu gibi başlıklar üzerinde beyin fırtınasının yapıldığı zirve, 4 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

Teknoloji şirketlerinde çalışan 45 değerli kadın katılımcının konuşmacı olarak katıldığı zirvede yaptığı konuşmada, teknoloji sektöründe kadın sayısının azlığının toplumsal bir bilinçaltı kabulü olduğu üzerinde duran Nurgül Akşit, dijital dönüşüm rüzgarından sektör ve mesleklerin de etkilendiğini ifade etti. Teknoloji sektörünün artık daha dinamik, global, gelişen, değişen, farklı bakış açılarıyla geleceğe yön veren yaratıcı kişilerle ilerleyeceğini dile getiren Akşit, bu dönüşüm rüzgarı ile artık kadınların ve kadın gibi düşünebilen erkeklerin daha başarılı olacağını sözlerine ekledi.


Top