GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ FERGANA İLİ VALİ YARDIMCISI VE BERABERİNDEKİ HEYETİN GOSB ZİYARETİ

ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ FERGANA İLİ VALİ YARDIMCISI VE BERABERİNDEKİ HEYETİN GOSB ZİYARETİ

02.12.2019Özbekistan Cumhuriyeti Fergana İli Vali Yardımcısı Muxsinguja Abduraxmonov ile işinsanları ve girişimcilerden oluşan heyet, 27– 29 Kasım 2019 tarihlerini kapsayan Türkiye ziyaretleri programı kapsamında, 28 Kasım 2019 tarihinde GOSB’a ziyarette bulundular.

GOSB Bölge Müdürü Z. Nil Sönmez ile Bölge Müdür Yardımcısı Hülya Kaynak tarafından karşılanan heyete, GOSB’un sunduğu hizmetler ve GOSB’un yurtdışı yatırımları ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi aktarıldı. Yapılan sunumun ardından bölge turu gerçekleştirildi.

Ziyaret kapsamında ayrıca, GOSB’da faaliyet gösteren Onko İlaç San. ve Tic. A.Ş., Enka Civata İmalat ve Sanayi Mam. Paz. A.Ş., BASF Türk Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. (Gebze Üretim Tesisi Şubesi), Karakaya 86 Katoforez Kaplama Kim. Mad. Mak. İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ile Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim San. ve Tic. A.Ş. firmaları ziyaret edilerek, firma yetkilileri ile Özbekistan’daki yatırım fırsatları ve ticari ilişkiler ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.


Top