GOSB

Türk Öğün, Çalış, Güven!

Haberler

VERİMLİLİK DESTEK PROGRAMI GELİŞTİRİLMESİ PROJESİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

VERİMLİLİK DESTEK PROGRAMI GELİŞTİRİLMESİ PROJESİNE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

28.06.2019Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Verimlilik Destek Programı Geliştirilmesi Projesi’nin pilot uygulama bölgesi seçilen GOSB’da, Yalın Üretim Metot + Teknikleri ve Yalın Üretim Saha Yönetimi eğitimi düzenlendi.

Açılış konuşmasını GOSB Bölge Müdürü Z. Nil Sönmez ve Yalın Enstitü Başkanı Yalçın İpbüken’in yaptığı eğitime, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdür’ü Dr. Halil İbrahim Çetin, Verimlilik Genel Müdürlüğü Danışmanlık ve Eğitim Dairesi Başkanı Dr. Mustafa Kemal Akgül, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, GOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ümit Şişmanoğlu, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ve projeye seçilen firmaların temsilcileri katıldı. 

Proje kapsamında seçilen firmalar ile daha önce de çeşitli workshoplar ve Model Fabrika Uygulamaları eğitimleri ile bir araya gelen Yalın Enstitü yetkilileri, projenin bu aşamasında Yalın Üretim ve Dijital Model Fabrika eğitiminin temel unsurlarını katılımcılara aktardılar.

Eğitim kapsamında Yalın Enstitü Yönetim Kurulu Üyesi Erol Yakut, Klasik Sistem ile Üretim ve Sonuçları / Yalın Üretim Metot ve Teknikleri ile Yaparak Bilgilendirme sunumu yaptı. Kurulan üretim bantları ve klasik üretim sistemlerinin uygulamalı olarak gösterildiği sunumda, uygulanacak teknikler ile üretimde daha verimli çalışmanın yöntemleri katılımcılar ile tartışıldı.


Top